Školské zájazdy

Školské zájazdy

Pre školy (a kolektívy) organizujeme rôzne jednodňové ale aj viacdňové zájazdy podľa ich požiadaviek. Termín podľa dohody, cena na vyžiadanie.
Naše hlavné ciele nájdete nižšie, no samozrejme vypracujeme aj iné ponuky podľa Vašich želaní.

Miesto odchodu určíte Vy. My zabezpečíme dopravu, program, vstupy, služby  sprievodcu ako aj poistenie. Presný program zostavujeme vždy na základe konzultácií s Vami, aby zájazd maximálne spĺňal Vaše predstavy a aby ste videli všetko čo vidieť chcete.

ROZPRÁVKOVÝ PARK - MÄRCHENPARK

MarchenparkNezabudnuteľný deň plný vzrušujúcich zážitkov. Jedinečný rozprávkový park v blízkosti rakúskeho Neziderského jazera (Burgerland), neďaleko slovenských hraníc  okúzli každého. Park na rozlohe 100.000 m2  ponúka množstvo atrakcií pre deti aj dospelých.

Zabudnite na všedné dni a ponorte sa do hier. Očaria Vás vodné kĺzačky, vláčiky s rozprávkovými motívmi, jazda na prasiatkach, rozprávková cesta s motívmi postavičiek z tých najznámejších rozprávok, mini zoo s ovečkami a kozičkami, ktoré možno kŕmiť, strašidelný domček, dračia dráha, chodenie po lanách a množstvo ďalších atrakcií.

K dispozícii je niekoľko reštaurácií, stánkov s občerstvením i piknikové stoly pre vlastné stravovanie.

ZÁMOK SCHÖNBRUNN – DETSKÉ MÚZEUM

SchonbrunnSpoznajte zámok trošku inak! V tejto časti zámku Schönbrunn, ktorá je zariadená zvlášť pre deti a rodiny, môžete objaviť veľa zaujímavých vecí o každodennom živote cisárskych detí: Ako sa obliekali? Ako sa prestieralo na cisársky stôl? Ako to bolo s hygienou?

Po prehliadke zámockých priestorov môžno stráviť druhú časť dňa v areáli zámku (park, labyrint, ZOO) alebo prehliadkou centra.

CISÁRSKY ZÁMOK SCHLOSSHOF A STREDOVEKÝ  HAINBIRG AN DER DONAU

SchlosshofJeden z najkrajších rakúskych barokových zámkov, ku ktorému patria aj zámocká kuchyňa, remeselné dielne, rozsiahle terasovité záhrady a neoddeliteľná časť každého barokového dvora: zverinec s domácimi a exotickými zvieratami.

V rámci výletu navštívite ešte: zrúcaninu hradu v Hainburgu – príjemnou nenáročnou prechádzkou navštívite ruiny hradu, kde sa kedysi odohrala historicky významná svadba, prezriete si široké okolie z vtáčej perspektívy.LEDNICE

LedniceRozprávkový zámok ako súčasť detských snov – to je zámok Lednice. Okrem prepychového obydlia a fascinujúcich záhrad je možné obdivovať akvárium Malawi, ukážky letov dravých vtákov alebo sa previezť loďkou.

Deň možno doplniť návštevou veterného mlyna v Bukovanoch s múzeom moravskej dediny alebo jaroslavického vodného mlyna.

PRAHA – 3 dni

PrahaNávšteva hlavného mesta Českej republiky. Počas 3 dní uvidíte hlavné pamiatky mesta: Vyšehrad, kostol sv. Petra a Pavla, Václavské námestie, Karlov most, Staromestké námestie, hrad, Malú Stranu. Program možno obohatiť návštevou divadla resp. iného kultúrneho podujatia.

Celá prehliadka je spojená s výkladom českých dejín a starých českých povestí.

 

 

 


BUDAPEŠŤ

BudapestAtraktívny jednodňový výlet o maďarských tradíciách, kuchyni, hlavnom meste našich susedov plný histórie a pikantných historických klebiet. Navštívite  Budínsky hrad, Matejov kostol, Rybársku baštu, Parlament, Námestie hrdinov, Baziliku Sv. Štefana....

Tiež odporúčame výjazd na Citadellu, kde Vám naskytne krásny výhľad celé mesto.

Program možno doplniť o návštevu ZOO, Vidámparku, Tropicaria.

Zájazd možno organizovať aj ako 2 resp. 3 dňový, kedy je viac času vychutnať si všetky zaujímavosti.

GÖDÖLLŐ A VÁC (MAĎARSKO NA BAROKOVÚ NOTU)

GodolloVyberieme sa do mestečka Gödöllő, kde sa nachádza jedna z najvznešenejších budov maďarského baroka, Grassalkovichov kaštieľ. Jeho rozkvet pripadal na obdobie 1867-1898, keď slúžil ako rekreačná rezidencia panovníka Františka Jozefa I. a kráľovnej Alžbety.  Dobové interiéry stálej expozície Múzea kráľovského kaštieľa pripomínajú Uhorsko z obdobia monarchie.

Ďalšou zastávkou bude barokové mesto jedinečnej krásy Vác, ktorého hlavné námestie je jedným  z najkrajších v Maďarsku. Budete tu mať možnosť navštíviť múzeum „Memento Mori“ kde sú inštalované nedávno objavené relikvie a múmie, pochádzajúce z 18. storočia.


SZENTENDRE

SzentendreZúčastnite sa nezabudnuteľného zájazdu do Maďarska, do múzea maďarskej dediny v Szentendre. Tento krásny skanzen, 20 km severne od Budapešti,  poskytuje komplexný obraz o živote na vidieku v prechádzajúcich storočiach (domy s dobovým vybavením, tematické dielne, galérie, výstavy). Dedinka ponúka prijemné strávenie dňa spojeného s tradíciami.

Zájazd možno doplniť zastávkou vo Višegrade.

 

BRATISLAVA A HRAD ČERVENÝ KAMEŇ

BratislavaOdporúčame začať den návštevou hradu Červený Kameň. Prehliadka hradu a záhrad, letová ukážka dravcom na sokoliarskom dvore Astur. Potom nasleduje návšteva Bratislavy.

Naše hlavné mesto musí vidieť každý školák! Sprevádzanú prehliadku mestom možno absolvovať pešo alebo vláčikom „Presporáčik“. Môžete navštíviť múzeá galérie a samozrejme zostane čas aj na nákupy.

 

 

KRAKOW

KrakowHistorický klenot, bývalé hlavné mesto Poľska a kráľovské mesto, ktoré Vás očarí svojou pohostinnosťou a rôznorodosťou.

Uvidíte zámok Wawel, Katedrálu Sv. Stanislava a Václava, Rynku – najväčšie námestie v strednej Európe, hradby, Sukienice, Jagelonskú univerzitu a židovský Krakow.

Program možno doplniť návštevou soľnej bane Wieliczka. Po ceste je možná zastávka na Oravskom zámku.